Už nehledám viníka

16. června 2013 v 16:02 | Cleopatra |  Tóny v éteru
Před dvěma dny měl bratr narozeniny. Nemohla jsem mu nic koupit, protože jedinej obchoďák v tomhle Zapadákově je zavřenej kvůli povodním. Voda tu předtím zatopila všechny zahrádky. Ještě teď cítím to vlhko v místech, kde nyní chodím a předtím zde byla voda. V centru města se jezdilo na lodičkách. Druhé Benátky.
Žáne, zapište to!
Jsem nemocná, nejspíš angína, takže ležím v klidu doma. Mám šátek kolem krku, svoji spešl skleničku i hrníček, připadám si jak malomocná.
Cítím se vážně, vážně skvěle. Ani jsem ještě nevěděla, že se můžu cítit tak dobře.
Nemůžu se dočkat konce školního roku. Je mi jasné, že léto nestrávím nějak extrémně záživně, se spoustou šťastných fotek, které později pyšně přidám na facebook, ale i tak to bude fajn. Nebudu mít miliony vzpomínkových fotek, ale nejspíš si zařídím nástěnku, kam si budu přišpendlovat nejenom fotky, ale prostě.. všechno. Budu chodit k Labi a na nábřeží bruslit (ne, že by mi to šlo o moc víc). Třeba dokonce vyjde i ten týden s kamarádem na chalupě. A máma navrhla, že bychom si mohli na pár dnů vyrazit do Paříže. Bude to fajn, určitě. Jsou to krásné představy, jen mi je maličko kazí ten uštěpačný hlásek v mé hlavě, který mi neustále připomíná tu větu. Neustále si říkám, abych z toho nedělala kovbojku, že o nic nejde. Nenávidím tu větu. Nepřijde mi reálná, není skutečná. Ani trochu. Nejsem typ holky, která by po tomhle dokázala někomu skočit kolem krku. Nebo to prostě nebyl ten správný někdo. Není vhodná doba, nikdy není vhodná doba. Nevěřím to jim, nevěřím to sobě. Je to iluze a slova věčný boj.

Ale ta Francie, to by mohlo být pekelně boží! (perfektní slovní spojení) Úplně se vidím u nějakého stánku, jak se snažím poprosit o zmrzlinu. Je veux.. em..ee.. a potom to nevydržím a řeknu this ice-cream. Mluvit napůl anglicky na půl francouzsky je děsně cool. Ale vážně, po dvou letech francouzštiny se mi do toho ta ájina pořád motá. Chyba je rozhodně v těch učitelích. I tak - Paříž! Eifelovka, to by mohlo být sakra dobrý. Ještě tam být spíš s kamarádama, žejo, abych si mohla bez ostychu pořídit novou profilovku. Nejsem nevděčná, jen trošku povrchní. Koho to trápí.

Vlastně pořád a neustále přemýšlím o tom, jaká je ta Renata za těmito stránkami, za těmi lety, jež jednoho dne uplynou a čte psaná slova. Představuju si tě/mě, jak ležíš ne posteli, všude kolem tebe krabice, které si ještě nerozbalila, čteš a hryžeš u toho zelené jablko. Po své pravé ruce máš komínek deníků seřazených podle data. Začínáš bydlet sama, ale hrozně se na to těšíš, ačkoliv víš, že je to velký krok do neznáma. Tvůj/můj byt není moc velký, ale je na východ (asi), takže je světlý. Plánuješ si, jak to tam oživíš květinami. Budeš se sprchovat každý večer a v lednici bude vždycky místo pro šunku, sýr, pomazánkové máslo, džusy a mimo jiné i toustový chléb a víno, které si budeš nalévat buď k televizi na osamělé večery, kdy se budeš dívat do koci na různé pořady nebo k dlouhým koupelím se spoustou pěny a bublinek. Budeš si v knihovně půjčovat různé DVD s filmy a CD s hudbou. Někde si seženeš magnetofon a k němu si pořídíš desky nejen s vážnou hudbou, které máš/mám už doma, ale i Pink Floyd, Beatles, Queen i tvrdší hudbu. V téhle době ještě stále studuješ vysokou, ale aby sis udržela určitý standart, pracuješ - máš někde nějakou slušnou brigádu. Pravidelně navštěvuješ rodiče a často jezdíš za sestrami a hraješ si s neteřinkami (které mimochodem už existujou, hurá). Když máš den volno, bereš je často do kina, do cirkusu, do divadla, na pouť a podobmě. Jsi jejich oblíbená teta, přestože jim nekupuješ drahé hračky, ale spíš symbolické a památkové drobnosti, kterým zavdáváš podstatu. Sestry ti často říkají, že bys byla skvělá matka, ale ty se jen zasměješ a poznamenáš, že je to něco jiného na jeden den a na celý život. Ony se na tebe jen zkoumavě dívají.
Co se vzhledu týče, máš celkem dlouhé vlnité až kudrnaté velmi tmavě hnědé dlouhé vlasy. Jsi středně vysoká s lehkým polosportovním a přesto elegantním stylem. Oči máš stále stejně zelené, k líčení potřebuješ jen pudr, řasenku a příležitostně rtěnku. S rodinou jsi veselý typ člověka, ale sama o večerech se často přistihneš, jak prstem kroužíš po vrcholku skleničky s vínem a díváš se nikam. Nikdy nepláčeš proto, že nemáš chlapa, a před ostatními bys nikdy nepřiznala, že tě to mrzí. Miluješ své neteče, sestry i bratry, rodiče. Přátel moc nemáš, ale pár známých ze školy a práce se vždycky najde. Chodíš na výstavy do muzeí, do galerie, chodíš do divadla na koncerty, opery i balet. Zbožňuješ vlaky, takže rodinu vždycky navštěvuješ zásadně jimi, přestože už pracuješ na pořízení řidičského průkazu. Máš psa s kterým často chodíš ven na dlouhé procházky a uvažuješ, že mu pořídíš ještě jednoho kamaráda, protože ti přijde, že pro singl ženskou jsou kočky trošku klišé.

Prostě nebudu mít jedinou chybyčku - tak nechápu, proč ve svých představách nemám chlapa. Oh god.
Ale stejně mám dobrou náladu, prohlížím si staré fotky a na tvář se mi dere úsměv.. vážně jsem někdy vypadala takhle hrozně? Vážně jsem někdy měla takhle malý prsa? Vážně jsem někdy měla takhle křivý zuby? Už chápu, proč se mnou nikdo nechtěl nic mít.

A na závěr..
Začínám toho chlapa fakt žrát. Další potenciál na další desku. Ach.
Jsem pasažér
Zůstávám za sklem
Svým oknem vidím tak jasně
Vidím, jak dnes v noci vychází hvězdy
Vidím jasnou a klamnou oblohu
Skrz rozervané zadky města
A dnes v noci vypadá vše dobře
Zpívám lalalalalala..lalalala

Další důvod, proč milovat vlaky. Jo, lalalala.. lalala.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Emm Emm | E-mail | Web | 17. června 2013 v 17:35 | Reagovat

Rendy (mohu tak oslovovat)... mi je tak podobná svými představami o ideálním životě...
A zelené oči, dlouhé, vlnité, tmavé vlasy... ♥ (jen je žehlím jak magor)

Iggyho jsem poslouchala ve čtvrtek.
Taky pekelně boží.

Taky chci do Paříže. Ale v mém případě vítězí spíš Německo.
Byla jsem tam dvakrát a vím, že tam jsem doma.

2 bludickka bludickka | E-mail | Web | 18. června 2013 v 18:53 | Reagovat

Taky jsem nemocná a je to opruz :( Většinou mívám radost, když je to tak jednou za rok, maximálně půlrok, trochu si posmrkám a odpočinu od práce. Ale teď mě to netěší.
V lednici bude místo pro... to mi rozesmálo. No místo tam je na co chceš :) Ale prázdný :D
TAky jsem měla spousty takových snů, tak ti je nebudu brát. Ale finančně je spousty věcí docela nereálných a když už se něco povede, často nepociťuješ to, co jsi čekala, že budeš, až se to povede. Užívej si raději toho co máš teď. Protože možná i kdyby se ti to všechno splnilo, stejně bys byla nespokojená.

3 LuSsy LuSsy | Web | 19. června 2013 v 3:39 | Reagovat

Bobku, tak snad se brzy vyléčíš. :)
Tak... kdo se netěší na konec školního roku? :D Moje prázdniny taky nebudou nijak výjimečné, ale jsem za ně ráda. Za to dvouměsíční volno-nevolno. :)
Když se poddám představám, tak si taky samu sebe předtavuji bez chlapa/ženy. :D Asi je to tím, že je to pro mě přirozenější situace. Máme podobné představy. Akorát, já nemám neteřinky, ale tak snad brácha bude mít nějakého špunta, abych mohla aspoň někomu dělat radosti, když už nemám v plánu mít ty svoje. :)
O tom mi ani nemluv! To jsem dělala včera a v duchu jsem si je kriticky komentovala. :D
Tak to já takhle lidi nesoudím, neškatulkuju je podle toho, jak vypadají nebo co dělají. To mi přijde jako úplná blbost. Já si jen podle tváří vybírám lidi, se kterými bych se třeba dala i do řeči. :)

4 Vendy Vendy | Web | 1. července 2013 v 21:06 | Reagovat

Počítám, že už je po angíně, a užíváš si lepších dní. Je dobrý, že si držíš nadhled a jsi ve shodě s ostatními. .-)

5 Mrs. Catastrophe Mrs. Catastrophe | Web | 4. července 2013 v 12:09 | Reagovat

Nesnáším ty facebookové idioty, co neustále dokola přidávají svoje letní fotky....
Tu Paříž ti závidím, jestli pojedeš :-) Jednou jsem tam byla a je tam nádherně. Ráda bych se tam vrátila, ale nejsou finance.

6 James James | Web | 17. srpna 2013 v 18:41 | Reagovat

Zrovna jsem přišel domů, takže asi nejsem ve správným rozpoložení číst takhle dlouhej článek. Ale.. Iggy Pop. IGGY POP. Nejdrsnější drsňák v historii rocku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama